Prapor světla - bug?

Hlásenie bugov a netypických správaní hry
User avatar
Hron
Posts: 1130
Joined: Mon 08. Feb 2016 16:16:11

Prapor světla - bug?

Post by Hron »

Zdravím,
nejsem si jist, zda je to bug, nebo zda ten předmět chápu špatně.
Pokud to není bug, pak bych měl dotaz, zda by nemohl být opraven text předmětu, aby více odpovídal realitě, nebo pokud odpovídá, tak by byl jasnější, takže bych ho dokázal pochopit správně i já.

Děkuji.


Prapor světla
"Nenemrtvá jednotka získá 50% damage do steče, pokud je Crinisina získava navíc 50% do útoku a 30% do iniciativi"

Takže na Elitních střelcích by to mělo dávat 50% z 10, takže +5 do útoku a 30% ze 7, takže +2 do iniciativy.
Mně se píše, že mi to dává +15 do útoku a +10 do iniciativy.

Z výpisu mám potvrzené, že
- ve třetím kole mají iniciativu větší jak 20 a menší jak 30 (jedou před velitelem, ale Meteorit má šanci jít před nimi)
- mají útok větší jak 22 (zraňovali Prastaré horské wurmy v Jeskyni života v Dobývání)

Přikládám screen z přehledu klanové armády:
Image
Ripperman
Posts: 522
Joined: Fri 04. Jul 2014 15:29:00

Re: Prapor světla - bug?

Post by Ripperman »

zvedá útok i inic o 150%. co se mě týče, klidně bych to nechal....
User avatar
Hron
Posts: 1130
Joined: Mon 08. Feb 2016 16:16:11

Re: Prapor světla - bug?

Post by Hron »

Že to odpovídá 150% jsem si taky spočítal.
Jen nevím, zda je chyba ve fungování artefaktu, nebo v jeho popisu.

A připadá mi to jako opravdu hodně velké posílení oproti tomu, jaké by to odpovídalo, kdyby se to řídilo popisem, hlavně proto, že Crinis díky tomu začala řešit věci, které jinak byli v podstatě neřešitelné. Ale zase pokud nemá PKS, tak mi připadá slabší, tak posílený jeden artefakt a to jen u efektu, který je jen pro ni, jako celkem v pohodě posílení.
User avatar
nezmar
Administrátor
Posts: 1603
Joined: Mon 27. Jan 2014 7:42:38

Re: Prapor světla - bug?

Post by nezmar »

jedna sa o bug.

Cize je to opravene a teraz uz realne pridava iba 50% do utoku a 30% do inic

len teraz neviem ci ti mame podakovat, alebo ta ukamenovat :lol:
Momaro
Posts: 31
Joined: Mon 08. Feb 2016 17:39:18

Re: Prapor světla - bug?

Post by Momaro »

nezmar wrote:jedna sa o bug.

Cize je to opravene a teraz uz realne pridava iba 50% do utoku a 30% do inic

len teraz neviem ci ti mame podakovat, alebo ta ukamenovat :lol:
Spíš jsi mohl jen opravit popisek :) Nechci v tech supportu nějak rozjíždět debatu o bozích, ale zrovna criniska nemá žádnou jednotku se slayerem nebo s davem, takže jediná solidní možnost je sehnat rare výbavu jako prapor krvavého šílenství nebo drtič lebek proti čemukoli co má solidní obranu
User avatar
Hron
Posts: 1130
Joined: Mon 08. Feb 2016 16:16:11

Re: Prapor světla - bug?

Post by Hron »

Momaro wrote:
nezmar wrote:jedna sa o bug.

Cize je to opravene a teraz uz realne pridava iba 50% do utoku a 30% do inic

len teraz neviem ci ti mame podakovat, alebo ta ukamenovat :lol:
Spíš jsi mohl jen opravit popisek :) Nechci v tech supportu nějak rozjíždět debatu o bozích, ale zrovna criniska nemá žádnou jednotku se slayerem nebo s davem, takže jediná solidní možnost je sehnat rare výbavu jako prapor krvavého šílenství nebo drtič lebek proti čemukoli co má solidní obranu
Naprosto souhlasím!

PS: Nezmare, mohl by jsi prosím příště taky napsat na chat, že jsi opravil bugy? Jsem prvně zaútočil a nedobyl a až pak si všiml, že je to opravené a šel se podívat sem. Na chat se dívám častěji. Děkuji.
PPS: Spíše ukamenovat. Chudák Criniska... :(
User avatar
nezmar
Administrátor
Posts: 1603
Joined: Mon 27. Jan 2014 7:42:38

Re: Prapor světla - bug?

Post by nezmar »

ja som skoro na chate neni, cize pisat tam mne alebo ja vam je troska mimo. Ked nieco, treba na fore poriesit. Jednalo sa o bug a teda to, ze ste ho pouzivali by malo byt skor potrestane :lol:

o zmenach v predmetoch treba pisat inam. Myslim, ze niekde je k tomu celkom slusna diskusia
User avatar
Hron
Posts: 1130
Joined: Mon 08. Feb 2016 16:16:11

Re: Prapor světla - bug?

Post by Hron »

nezmar wrote:ja som skoro na chate neni, cize pisat tam mne alebo ja vam je troska mimo. Ked nieco, treba na fore poriesit. Jednalo sa o bug a teda to, ze ste ho pouzivali by malo byt skor potrestane :lol:

o zmenach v predmetoch treba pisat inam. Myslim, ze niekde je k tomu celkom slusna diskusia
Potvrzení, že je to bug, přišlo zároveň z jeho opravou, tudiž nebylo časové období, kdy by některý hráč vědomě využíval bug.
Jinak ok, uznávám svou chybu.
Ripperman
Posts: 522
Joined: Fri 04. Jul 2014 15:29:00

Re: Prapor světla - bug?

Post by Ripperman »

Tak když už se udělala ta nevyžádaná "oprava" praporu světla, tak chci k němu nahlásit další bug.

Elitní střelec (Prapor světla): "Povolávám sílu světla, posil naši rychlost"
Jednotka Elitní střelec (Prapor světla) se v plné rychlosti prošla skrz nepřátelskou lini (v tomto kole získala +2,003,898 do poškození)
51,382 x Elitní střelec (Prapor světla) útočí na 9 x Lesní obr
51,382 x Elitní střelec (Prapor světla) zmasakroval (1,957,511) 9 x Lesní obr(-1,871,410)

Magie světla 5 má dávat 5-násobek dmg jednotky jako steč. U elitního střelce je to 7*5 = 35 dmg do steče.
Prapor světla má zvětšovat dmg steče o 50%.
Tedy by měl dát steč u elitních střelců se světlonošem na hodnotu: 35*1,5 = 52,5
Reálně ale dává jen 39.
Tzn. nejprve zafunguje prapor světla a vypočte dmg z poloviny dmg střelců bez steče a až potom se k tomu přičtě 5* dmg jednotky od světlonoše.
Vzhledem k tomu, že je to artefakt pro crinis mám za to, že by měl rozhodně na jednotky crinis fungovat se započtením bonusu od světlonoše, jinak je po "opravě" úplně k ničemu...

Mimochodem těžká bojová sekera teď dělá mnohem vyšší dmg než prapor světla určený pro criniscu na crinisce (jediný artefakt, který není možné získat z plenění, ale dá se získat jen od obchodníka nebo při mega štěstí z trosek chrámu).
Za mě jak fungoval prapor světla na crinisce bylo určitě lepší před tím. Chyba byla jen ve špatném popisku. Mělo tam být dává 150% do útoku a inic, když je na crinisce. A pokud snižovat tak jen tu iniciativu. :P
Ripperman
Posts: 522
Joined: Fri 04. Jul 2014 15:29:00

Re: Prapor světla - bug?

Post by Ripperman »

Navíc jsem si všimnul, že prapor světla už dává VŽDY pouze 1/2 základní dmg do steče. A to bez hledu na to, že jednotka má vlastní steč. Kamenožrout, který má steč 5000, tak dostane namísto steče 7500 jen steč 6000 (5000 základní steč + 1/2 jeho útoku).
Není divu, že se nyní (dříve jeden z nejcennější artefaktů) prodává na trhu za 10M a stejně ho nikdo nechce.... :(
Locked