Pár návrhů na zlepšení hry

Vaše nápady, postrehy, návody a vlastne všetko čo sa týka samotnej hry :)
Ripperman
Posts: 522
Joined: Fri 04. Jul 2014 15:29:00

Re: Pár návrhů na zlepšení hry

Post by Ripperman »

add začátek věku. Celkem naprd.

Prostor, který zabírají lidé 2,445
Prostor, který je volný 7,255

A nemám absolutně žádnou šanci, jak ty lidi získat. žádné runy, ani možnost ekonom. nastavit, aby mi chodili rychleji. tedy reálně mám 3x menší armádu než bych měl ve starém systému.
Už jsem to psal dříve. Lidí musí v novém systému chodit PODSTATNĚ více než v minulém. To pidi navýšení skoro nikdo ani nezaznamenal. Pokud má nový systém být totožný se starým, co se týče armády, kterou je možno uživit, tak to tak nyní v žádném případě nefunguje...

Návrh: zvětšit počet lidí, kteří chodí za kolo, 10x.
Kouji
Posts: 518
Joined: Sat 08. Mar 2014 20:00:51
Location: Ostrava

Re: Pár návrhů na zlepšení hry

Post by Kouji »

Nezvětšoval bych to. Raději bych přidal nějaký menší eventík, něco ve stylu příchodu lidí u osad. Nebo zvětšit tak 2x na začátku, konec konců je po ledové bouři a lidi se vracejí na kontinent, takže by měla být hlavní část lidí měla být příchozích a ne narozených. Třeba do 1k tahů. Pak už jsou runy.
User avatar
nezmar
Administrátor
Posts: 1603
Joined: Mon 27. Jan 2014 7:42:38

Re: Pár návrhů na zlepšení hry

Post by nezmar »

Ripperman wrote:add začátek věku. Celkem naprd.

Prostor, který zabírají lidé 2,445
Prostor, který je volný 7,255

A nemám absolutně žádnou šanci, jak ty lidi získat. žádné runy, ani možnost ekonom. nastavit, aby mi chodili rychleji. tedy reálně mám 3x menší armádu než bych měl ve starém systému.
Už jsem to psal dříve. Lidí musí v novém systému chodit PODSTATNĚ více než v minulém. To pidi navýšení skoro nikdo ani nezaznamenal. Pokud má nový systém být totožný se starým, co se týče armády, kterou je možno uživit, tak to tak nyní v žádném případě nefunguje...

Návrh: zvětšit počet lidí, kteří chodí za kolo, 10x.
takze
za 1. mas moznost ekonomicky nastavit aby ich chodilo viac -> zniz dane
za 2. vypocet ludi:
povodne= (0 az 20) + (0 az pocet dedin) + (0 az pocet osad)*3 + (0 az pocet mest)*5 =>
v priemere = 10 + pocet_dedin*0.5 + pocet_osad*1.5 + pocet_mest*2.5
V sucasnosti= (0 az 20) + (0 az pocet dedin) + (pocet osad az 5*pocet_osad) + (pocet mest az 25 * pocet_mest)
v priemere = 10 + pocet_dedin*0.5 + pocet_osad*2.5 + pocet_mest*12.5

odohral som zaciatok veku so starym nastavenim a nemal som ziadny problem. A to some este trpel tym, ze obri ludozruti zostavali furt a ked som dosiahol max, tak mi odislo 10% ludi. Nemal som problem s armadou.
Kolko krat vdaka eventom (ktore davaju prachy) som mal ovela vacsiu armadu a v starom systeme by som bol tak 10% v minuse skoro stale
Momentalne nevidim dovod preco by som mal znova navysovat pocty ludi, ktory prichadzaju za jeden mesiac. Predsa len su to ludia a nie kralici

Ludia niesu jedinym prisunom zlata (su stabilny pristun, ale nie podstatny). A nikto nenapisal, ze to ma byt uplne totozne so starym systemom. Keby bolo tak by to nemalo zmysel :D
Jedine co ti mozem poradit dobijaj eventy, ktore ti davaju prachy a mozes sa vykaslat na ludi ... (nepotrebujes ani jedneho)
Ripperman
Posts: 522
Joined: Fri 04. Jul 2014 15:29:00

Re: Pár návrhů na zlepšení hry

Post by Ripperman »

Mám sílu armády cca 7tis. S tím žádné eventy na prachy nejen nedobyju, ale ani se mi neobjeví.
Daně snížit nemůžu, protože to jde až od určitého počtu měst/osad/síly armády (nevím přesně od čeho).
Runy žádné nemám.
Mám 1/3 obyvatel než bych měl mít a a chodí mi po 40. Spočítal jsem si, že kdybych postavil armádu, která by byla schopna dávat eventy (cca 20 tis. síla), tak mi dřív dojdou prachy, protože ty 3 tis. lidí (noví chodí po 40) to neuživí....
Takže co přesně mám dělat ?
Není možné, aby se spolu s vesnicí/osadou alespoň přidalo tolik lidí, kolik se do dané vesnice/osady vejde ? Začátek s tímto nastavením je dost frustrující....
Kouji
Posts: 518
Joined: Sat 08. Mar 2014 20:00:51
Location: Ostrava

Re: Pár návrhů na zlepšení hry

Post by Kouji »

Nevím, jakým stylem hraješ. Hrál jsem tento věk jeden klan na hellu a tři na heavnu a žádný problém. Porovnám s předchozím systémem. Předtím 80-110 tahů pustiny, nyní 80-110. 20k (hřbitovy) kdysi 200-250, nyní 220-270. Města Ghoro kdysi 350-400, nyní 350-400, Vulkán 450-500, nyní 450-500, Dhar 375-425, nyní 375-425. Nikde není větší rozmezí. Jediné, kde se to liší je to, jak se ti povedlo zahrát tvůj klan (štěstí a zkušenosti). Je blbost to dávat na nějak větší příchod, protože budeš mít armádu na města už i za Vulkána v 300tém tahu. Podle mě je to už takhle tolikrát moc lehké, natož to ještě zlehčovat? Tady bych řekl asi jediné, l2p.
User avatar
nezmar
Administrátor
Posts: 1603
Joined: Mon 27. Jan 2014 7:42:38

Re: Pár návrhů na zlepšení hry

Post by nezmar »

Suhlasim s Koujim, ja som tiez osobne nespozoroval, ze by bolo nieco tahsie viac nez minule veky
Aj prichod ludi je podla nahody a ked mas smolu tak ti nepomoze ani 10 nasobok

A netreba zabudat, ze minule veky sa nehralo na 100% armady a 0 ludi. To by si clovek tiez ekonomicky nemohol dovolit - az neskor ked sa zivy trhom a portalom

Podla mojho nazoru sa hra skor ulahcila a nie stazila

Opat - pokial mate smolu a server vas nema rad, tak vam nepomoze ani svaty peter
Ripperman
Posts: 522
Joined: Fri 04. Jul 2014 15:29:00

Re: Pár návrhů na zlepšení hry

Post by Ripperman »

Bylo by možné udělat, aby se runy z tržiště mohli kupovat i jako jen část ze stacku ?

Vyřešilo by to mraky věcí:
1. Hráč, který by chtěl dát na trh runy by nemusel jak šílenec sypat runy po 1. Mohl by plácnout na tržiště rovnou celý stack třeba 500 run.
2. Hráč, co by si runu kupoval, by si koupil z toho stacku 500 run třeba jen 1 runu. Čímž by se pro změnu vyřešil i problém, když někdo začíná hrát třeba od půlky věku a chce koupit nějaké runy, na trhu jsou už jen stacky po 10 a víc runách, ne-li rovnou po 50ti...

Osobně si myslím, že toto by byla změna o hodně k lepšímu, aniž by tím byl kdokoli posilován nebo zvýhodňován ;)
Kouji
Posts: 518
Joined: Sat 08. Mar 2014 20:00:51
Location: Ostrava

Re: Pár návrhů na zlepšení hry

Post by Kouji »

Tohle je dobrý nápad, jen nevím přesně, jak to myslíš. Je to pár způsobů, které mě napadají a nejsem si jist, co myslíš ty.
Ripperman
Posts: 522
Joined: Fri 04. Jul 2014 15:29:00

Re: Pár návrhů na zlepšení hry

Post by Ripperman »

Kouji wrote:Tohle je dobrý nápad, jen nevím přesně, jak to myslíš. Je to pár způsobů, které mě napadají a nejsem si jist, co myslíš ty.
Něnkdo by kliknul, že chce prodat 100 run ohně celkem za 15 000 000. (stejně jako teď).

Kupec by kliknul na trh, viděl by runy seřazené podle stacků a cen od nejnižší (stejně jako teď).

Kliknul by u nějakého řádku na položku koupit a v případě, že by v daném stacku byla víc jak 1 runa, vyskočilo by pop-up okno, do kterého by zadal, kolik přesně run z daného stacku chce koupit. Ze stacku by se tolik run odečetlo, kupec by zaplatil jen cenu za nakoupené runy. A ostatní by tam zůstali. Prodejce by poté dostal ihned za tuto transakci prachy a nemusel by čekat, až se mu prodá poslední runa ze stacku.
Kouji
Posts: 518
Joined: Sat 08. Mar 2014 20:00:51
Location: Ostrava

Re: Pár návrhů na zlepšení hry

Post by Kouji »

Tohle si myslím, že by mohlo jít.
Post Reply