magia a predmety

Vaše nápady, postrehy, návody a vlastne všetko čo sa týka samotnej hry :)
Post Reply
flitrio
Posts: 35
Joined: Mon 03. Feb 2014 10:31:07
Location: Kosice

magia a predmety

Post by flitrio »

neviem ci je to presne bug ale podla mojho nazoru ano ...stalo sa mi ze som dal hulku ledu na zasvecencov a potom prestali privolavat ledove gule ja viem ze oni maju magiu 3 ale ked dam predmet tak by mali mat aj 3 aj jedna z itemu ....plus to iste sa mi deje s velemagom ladu...dam na neho hulku a prestane zosielat ledovou bouri
Chasty
Posts: 84
Joined: Sun 13. Jul 2014 16:35:57

Re: bug predmety

Post by Chasty »

co ja vim za dobu, co jsem hral, tak se magii prepisuji a nescitaji pokud primo item nema ze da treba unikatni jednotce to i to
User avatar
nezmar
Administrátor
Posts: 1603
Joined: Mon 27. Jan 2014 7:42:38

Re: bug predmety

Post by nezmar »

magie su v zdrojaku napisane systemom:

if (magie_ledu == 1) { vykonaj magiu }
elseif(magie_smrti == 3) { vykonaj magiu }

su jednoducho takto striktne zadane a navzajom sa vylucuju. Je to pravdepodobne tak od vzniku LoI

K tomu treba uviest ale niekolko poznamok:
* su rozne magie (resp. sa rozne aplikuju) - cize niektore sa nevylucuju. Hlavne tie, ktore sa pouzivaju v prvom kole a ktore jednotka pouziva pocas utokov
* magie su zadane pre jednotky velmi zvlastnym sposobom. Typu "$magie_led = 4" . Z toho vyplyva jedna velmi neprijemna vlastnost a to, ze ked hned zatym dam "$magie_led = 2" (napr. pomocou predmetu) tak sa prepise povodna hodnota v premenej (cize zo 4 je 2). Zmena tohoto by bola veeeelmi zlozita a niesom si isty ci je to vobec nutne riesit
flitrio
Posts: 35
Joined: Mon 03. Feb 2014 10:31:07
Location: Kosice

Re: magia a predmety

Post by flitrio »

aha jasne rozumiem ...a mas pravdu je totak pravdepodobne uz velmi dlho ...len predtym som s nedostaval k jednotkam ako je FKL alebo velemag tak som si to pravdepodobne nevsimol ....a urcite by bolo dost nerozumne to prerabat teraz ...najma ak sa chystas v blizkej dobre skusit to upgradovanie itemov
Post Reply