Jak začít

Hru začnete registrací. Po úspěšné registraci se z hlavní stránky nalogujete rovnou do hry.

Vaše herní okno bude v levé části obsahovat menu s několika položkami (postupem času budou přibývat další). V tento okmažik budou důležité pouze položky Průzkum okolí a Obnovit. V pravé části máte seznam postavených budov. Zatím máte jen Domobranu. Někde v pravém dolním rohu je kus tabulky Bonusy za budovy. To Vás prozatím nemusí zajímat. Duležité informace jsou v levé horní části. Jsou to statistiky Vašeho kmene. Prozatím Vás nemusí zajímat, důležité je pouze Zlato. Za to budete rekrutovat armádu.

Základem každé armády jsou vojáci. Armáda v Land of Ice se rekrutuje z rekrutovacích budov jako je Domobrana. Aby se armáda mohla rekrutovat musí být v budově nějaké to vybavení. U každé budovy je pod názvem Celkem vybavení, kterí říká kolik vybavení je v rekrutovací budově připravené. Další položkou je kolik vybavení je potřeba na jednu jednotku. V našem případě to je 5. Další řádek obsahuje kolik nás bude vybavení stát. V našem případě 2 zlaté (v závorce je kolik si můžeme maximálně dovolit vybavení), takže jedna jednotka nás bude stát 5 x 2 zlaté.

Nastal čas začít rekrutovat. Do políčka pod cenou vybavení napište kolik vybavení chcete koupit. Zadejte 200 a klikněte na tlačítko Koupit. V naší budově je teď 200 vybavení, které bude stačit na vytvoření 40 ozbrojených vesničanů. Nastal čas popohnat trochu čas. Klikněte na Průzkum okolí v pravém menu. Objeví se nám měsíční výpis (každé kolo = 1 měsíc). Zde se dozvíme kolik zlata jsme vybrali od lidí, kolik lidí se narodilo a zpravu že není dostatek místa pro další lidi. Bude se muset nějaké dobýt. Pod informacemi co je nového je výpis kolik bylo narekrutováno vesničanů. Zkontrolujeme kolik je vybavení v Domobraně. Pokud se chcete přesvědčit že vesničany opravdu máte klikněte na odkaz Klanová armáda v levém menu. Objeví se nové okno, kde je seznam jednotek a jejich počet (ostatní hodnoty nejsou zatím podstatné). Pokud se podíváte na úplný konec stránky najdete tam text Veliteli pokud by jste chtěl můžete se zapojit do bojů, jako velitel našich armád. hned pod ním je odkaz, který Vás zapojí přímo do armády. Když na něj kliknete objevíte se jako jednotka ve výpisu armády. Z okna armáda to porzatím stačí. Teď jej můžete zavřít a věnovat se Vašemu kmenu.

Odehrajte další tah, opětovním kliknutím na Průzkum okolí. Narekrutují se další ozbrojení vesničani a přibude nějaké to zlato. Odklikněte průzkum znova. Tentokrát se nic nenarekrutovalo. Je potřeba koupit další vybavení pro Domobranu. máte něco kolem 35 zlatých. Proto nakupte další vybavení podle svých možností. Pokračujte v průzkumu okolí a dovybavování dokud se neobjeví hláška Nalezli jsme vesnici!, hned pod ní je odkaz Útok na vesnici. Klikněte na něj. Otevře se nové okno, kde bude seznam jednotek, které pujdou do boje. Nechte vše jak je přednastavené a klikněte na tlačítko Zaútočit Objeví se dlouhý výpis boje. Na začátku je soupis jak Vašich tak protivníkových jednotek (obránců). Pak je seznam jednotlivých kol s probíhající statistikou. (vaše jednotky budou útočit až od 3tího kola v 1nim útočí dalekonosné zbraně v 2hém střelci) Zjistíte kdo na koho útočil a kolik toho zničil. Na konci boje bude seznam toho co přežilo a celkové ztráty. Pokud jste vyhráli získáte další vesnici, což je místo pro další armádu a lidi, zajmete nějaké ty lidi a získáte věhlas (což je informace kolik jste toho už dobyl.) Zavřet okno s bojem a klikněte na Průzkum okolí. Zjistíte že zmizala hláška s nedostatkem místa pro lidi. Nakupte další vybavení a těšte se na další vesnice. Po dobytí několik vesnic budete mít větší armádu a víc lidí, kteří budou platit víc peněz. Tady základní příručka končí.